„Prawo cyfrowe” ?

Co to jest „prawo cyfrowe„? Nie jest to pojęcie normatywne o sformalizowanej treści, ale uznałem, że intuicyjnie najlepiej opisuje grupę zagadnień, którymi od lat zajmuję się w mojej działalności zawodowej. Chodzi o gałęzie prawa regulujące aktywność biznesową dotyczącą twórczości, „nowych mediów” (internet, radio, telewizja, itp), reklamy, i techniki.

Decydując się na wyliczenie poszczególnych aktów prawnych (prawa polskiego) należałoby wskazać conajmniej: ustawę o prawie autorskim i prawach pokrewnych, prawo własności przemysłowej, ustawę o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, prawo telekomunikacyjne, ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawę o ochronie danych osobowych, ustawę o ochronie baz danych, Kodeks cywilny, przepisy o prawach konsumenta, Kodeks postępowania cywilnego, itd. Prawny kontekst aktywności biznesowej w zakresie reklamy potrafi również obejmować wybrane przepisy ustawy o grach hazardowych (konkursy, gry i loterie promocyjne), Prawo farmaceutyczne, ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, a także inne regulacje.

Te wszystkie zagadnienia, rozpatrywane oczywiście w kontekście prawa spółek handlowych, przepisów podatkowych, praktyki biznesowej, itd. mieszczą się w zakresie usług oferowanych za pośrednictwem strony: www.prawocyfrowe.pl.

Zapraszam do współpracy!

Opublikowano Bez kategorii | Otagowano , , , , , , , , , , , , , | Możliwość komentowania „Prawo cyfrowe” ? została wyłączona